دپارتمان فناوری اطلاعات


معرفی دپارتمان

باتوجه به رشد چشمگیر فناوری و اطلاعات و کاربرد آن در تمامی صنایع و جوامع امروزی دهکده جهانی دانش و مهارت همچنان می کوشد تا با بهره گیری از اساتید مجرب و لابراتوار های مجهز در راستای بهبود کیفیت آموزش کشور عزیزمان گام بردارد.ما در دهکده جهانی دانش ومهارت با کمک اساتید سعی بر این داریم که مسیر را برای دانشجویانی که قصد دارند به صورت اصولی و سریع به اهداف خود برسند هموار نماییم.
هدف اصلی دهکد جهانی دانش و مهارت کمک به دانشجویان برای جذب سریعتربه بازار کار می باشد. از این رو برای دستیابی به این مهم سعی شده تا مجهزترین لابراتوارهای آموزشی در مراکز دهکده جهانی تجهیز شوند.

اهم دوره های دپارتمان فناوری و اطلاعات (ICT)دهکده جهانی دانش و مهارت:

  • دوره های مایکروسافت
  • دوره های لینوکس و متن باز
  • دوره های سیسکو
  • دوره های امنیت
  • دوره های مجازی سازی
  • دوره های میکروتیک
  • دوره های VOIP

دوره مایکروسافت

مایکروسافت به عنوان یکی از بزرگترین شرکتهای تولید کننده نرم آفزار سهم بسیار زیادی از سیستم عامل و نرم افزار های سازمانها را در اختیار دارد با این حساب دانش فن آوریهای مایکروسافت بسیار مهم است و همچنین کسب آخرین و به روز ترین گواهینامه مایکروسافت بهترین راه برای اثبات این دانش است. دهکده جهانی دانش و مهارت با بهره گیری از بهترین اساتید و به روز ترین تجهیزات هموارده در این امر مهم کوشیده است.

دوره سیسکو

شرکت سیسکو بعنوان بزرگترین و معتبرترین شرکت در زمینه ساخت، طراحی و اجرای شبکه‌های کامپیوتری و تجهیزات ارتباطاتی و ارتباطات راه دور آن در جهان شناخته شده است. به همین علت این شرکت برای آشنائی بیشتر متخصصان شبکه با اصول طراحی و کار با تجهیزات، اقدام به برگزاری دوره‌های متعددی در زمینه‌های مختلف شبکه نموده است. همچنین برای آگاهی از صحت و کار آزمودگی دانش آموختگان این دوره‌ها پس از گرفتن آزمون از آنها، به آنها مدرک بین‌المللی ارائه می‌نماید.

دوره میکروتیک

شرکت میکروتیک در سال 1995 لتویا در اروپای شرقی توسط دو دانشجو MIT آمریکا تاسیس شد. اولین محصول این شرکت سیستم عامل میکروتیک بود که توسط نگارشی از سیستم عامل لینوکس بنیان گذاشته شد. همزمان با شروع استفاده از استاندارد 802.11 در تکنولوژی وایرلس امکان استفاده از این تکنولوژی در این سیستم عامل نیز افزوده شد. یکی از اهداف این شرکت ارائه تجهیزاتی هم رده محصولات سیسکو با قیمتی بسیار پایین تر بود.

دوره امنیت

پس از گذراندن انواع دوره های شبکه و مدرک های که می توان در این حوزه بدست آورد، این بار نوبت به بحث امنیت و دوره های امنیت شبکه می رسد. بحث امنیت همواره یکی از مهم ترین و اساسی ترین موضوعات در تمامی بخش ها و کارها بوده است و خواهد بود، در شبکه و حوزه شبکه های کامپیوتری هم موضوع امنیت و حفاظت از اطلاعات شرکت ها و همین طور حفظ اطلاعات کاربران یکی از مهم ترین قسمت های این بخش بوده است. اطلاعات یک شرکت، یکی از سرمایه های با ارزش آن به حساب می آید و شرکت های رقیب می توانند با استفاده از آن اطلاعات در کار خود پیشرفت کنند و رقیب را از بین ببرند.

دوره مجازی سازی

بر اساس تعریف شرکت Vmware که یکی از مشهور ترین تولید کنندگان ابزار مجازی سازی است، مجازی سازی (Virtualization) به فرایندی اطلاق می‌شود که چیزی را در قالب نرم افزار و یا به صورت مجازی ایجاد کنیم. این چیز ها می‌تواند شامل برنامه‌ها، Server ها، فضای ذخیره سازی و یا شبکه باشند. این روش منجر به کاهش هزینه‌ها و افزایش کارایی در زمینه‌های مختلفی می‌شود.
ساده ترین و رایج ترین مثال مجازی سازی، پیاده سازی یک سیستم عامل بر روی سیستم عاملی دیگر است. برای مثال سیستم عامل فعلی ما ویندوز بوده و با استفاده از ابزار موجود، یک سیستم عامل لینوکس را به صورت مجازی روی آن نصب و اجرا می‌کنیم. در حقیقت بخشی از فضای RAM، پردازنده، فضای ذخیره سازی، پردازنده گرافیکی، شبکه و از این دست منابع به سیستم عامل مجازی اختصاص داده می‌شود؛ اما سیستم عامل اصلی ما تغییری نکرده و متوقف نخواهد شد.