سابقه دپارتمان برق و الکترونیک به آغاز فعالیت دهکده جهانی بر میگردد آموزش کتاب های برق صنعتی مهندس مسعود شاهدی و برق خانگی مهندس محمدحسن افشار و بعد از آن سالها تدریس مهندس حمیدرضا منصوری مدیر عامل دهکده جهانی در حوزه های مختلف الکترونیک همه بخشی از تاریخ این دپارتمان است.

این دپارتمان همواره منطبق بر نیاز بازار کار ، کوشیده تا مهارت های مورد تقاضای مخاطبان را ارئه دهد و به منظور تسهیل ارائه خدمات و نظارت بر عملکرد آن گروه بندی تخصصی در دل آن صورت گرفته است.

کلیه مهارت های ارائه شده در کارگاه های این دپارتمان به صورت عملی در با ابزار و تجهیزات اجرا می گردد.

گروه های دپارتمان برق و الکترونیک
AO8Z8781
قدرت

افرادی که در حوزه برق خانگی و قدرت فعالیت می نمایند اساساً اشخاصی هستند که پایه برق تک فازه و سه فازه را برخودارند. اصول برق خانگی ، سیم کشی خانگی و مباحثی چون دزدگیر و آنتن مرکزی در بخش الکتروتکنیک این گروه گنجانده شده است و پس از آن کارگاه بخش قدرت و مدارات فرمان 3 فازه نیز از دیگر بخش های این گروه است. خروجی این حوزه برای فعالیت در فروشگاه های الکتریکی و همینطور انجام پروژه های برقی و اشتغال در کارخانجات و شرکت ها مناسب می باشند و همچنین برای ارتقاء می توانند در گروه اتوماسیون صنعتی ادامه مهارت آموزی را تجربه نمایند.

AO8Z3620
اتوماسیون صنعتی

امروزه در صنعت بحث کنترل خطوط تولید و مهارت های کنترلی دارای جایگاه ویژه ای می باشد ، کنترل کننده های برنامه پذیر یا PLC ها کار تاسیسات الکتریکی را به اتوماسیون تغییر داده اند و به بخشی جدایی ناپذیر از صنعت تبدیل شده اند.

در این گروه تخصص های PLC ، درایو های صنعتی ، HMI ها و حوزه های هیدرولیک را در دل خود جای داده است. 

هماینک می توان گفت دهکده جهانی مجهزترین کارگاه آموزش اتوماسیون صنعتی را در بخش خصوصی در کشور داراست.

DSC 2188 copy
الکترونیک و طراحی

طراحی مدارات الکترونیک و تعمیرات این حوزه یکی از دوره های جذاب این مجموعه می باشد.

برای شروع طراحی باید با المان ها و قطعات و ابزار اندازگیری الکترونیک آشنا شوید و این مبحث به اصلاح اصول الکترونیک نامیده می شود. پس از آن توصیه می گردد با المان های دیجیتال آشنا شوید که آن را مدار منطقی می نامیم. دوره های AVR – ARM – FPGA ادامه مسیر یک طراح حرفه ای است.

AO8Z9329
حفاظت و تردد

دوره های تخصصی نصب و را اندازی دوربین مداربسته با ساختار آنالوگ و دیجیتال ، درب های کنترل برقی ، سیستم های RFID و اساساً هر آنچه بعد کنترلی و تردد داشته باشد در این گروه به مخاطبان ارائه می گردد.

کارگاه های دوربین مداربسته و تجهیزات انتقال تصویر  و هوشمند سازی BMS بسیار خاص این حوزه در مرکز حافظ واقع گردیده است و پذیرای علاقه مندان به این حوزه است.

Capture
تعمیرات

یکی از نیاز های امروزه بازار کسب و کار دوره های تخصصی تعمیرات می باشد ، فضای تخصصی و مناسبی برای برگزاری دوره های این حوزه در نظر گرفته شده است که معمولا از یک ترافیک در پذیرش وثبت نام مخاطبان برخوردار است.

دوره های تخصصی تعمیرات تلفن همراه ، تعمیرات ماشین های اداری ، تعمیرات مانیتور و LCD از اهم این دوره ها می باشد.

دپارتمان برق و الکترونیک در قاب ویدیو
تصاویر کارگاه های دپارتمان
با ارائه مدرک بین المللی از:
سازمان فنی و حرفه ای، دانشگاه نورث وست ، دهکده جهانی
برترین اساتید
یکی از نقاط قوت این دپارتمان بهره مندی از اساتید با تجربه و خبره می باشد.
کارگاه های مجهز
دپارتمان برق و الکترونیک با کارگاه های مجهز و به روز
قبل
بعدی