آموزش دکوراسیون داخلی

دهکده جهانی با سابقه طولانی در آموزش دکوراسیون داخلی تخصصی طراحی همواره سعی نموده است اصول اساسی مهارت آموزی را رعایت و کیفیت خاص در سرویس آموزش ارائه نماید.
محتوی به روز و منطبق بر نیاز بازار کار ، اساتید کار آزموده و فضای مناسب آموزشی نیاز اولیه آموزش است.
بر اساس آخرین مصوبه هیات علمی دپارتمان معماری ، قالب ارائه این دوره محبوب به صورت 3 ترم آموزشی در نظر گرفته شده است که مسیر آن طبق تصویر فوق است.

خروجی هر ترم منجر به شغل و یادگیری یک مهارت است و افرادیکه که در این دوره به صورت کامل شرکت می نمایند به صورت کاملا حرفه ای آماده ورود به بازار کار دکوراسیون داخلی خواهد شد.

نمایش ویدیو درباره ویدیو آموزش دکوراسیون داخلی

سرفصل ها

آموزش دکوراسیون داخلی | دوره تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی

دکوراسیون داخلی و معماری

وجود سرپناه برای تداوم زندگی انسان الزامی بوده و رفته رفته با استفاده از عناصر محیطی مثل: شاخه، برگ، چوب، سنگ و انواع مصالح ساختمانی امروزی شکل و شمایل خاصی برای ساختمان محل زندگی خود ایجاد نماید. اولویت اصلی ساخت یک بنا در مقاومت در برابر زلزله، باد، انواع بارش و حوادث طبیعی دیگر است. اما جهت افزایش زیبایی ساختمان نیازمند نحوه چیدمان دکوراسیون داخلی لوازم و طراحی نوع خاصی از معماری در قسمت بیرونی بنا خواهید بود. هر کدام از این مقوله نیازمند تجربه، علم و دانش خاصی خواهد بود.

مهندسین معمار با استفاده از توانمندی و دانش خود در پی طراحی یک بنا در ابعاد مختلف با ویژگی‌ مقاومت در برابر انواع حوادث طبیعی و غیرطبیعی در کنار حداکثر زیبایی هستند. از طرفی برای استفاده از کوچک‌ترین فضا در محیط داخلی ساختمان نیازمند فردی به‌عنوان دکوراتور جهت چینش اصولی و بهینه لوازم منزل یا اداره خواهید بود. مجموعه دانش و مهارت با استفاده از ظرفیت‌های خاص دپارتمان معماری خود اقدام به برگزاری کلاس‌های آموزشی متنوع با محوریت دکوراسیون داخلی و معماری نموده است. جهت آشنایی بیشتر با فضا و ثبت‌نام در این دوره‌ها همراه ما باشید.

اهمیت دکوراسیون داخلی

پس از ورود به فضای داخلی یک واحد مسکونی، اداری یا حتی فروشگاهی به صورت ناخودآگاه توجه شما به نحوه چیدمان وسایل و سبک دکوراسیون داخلی لوازم جلب خواهد شد. زیبایی و در دسترس بودن لوازم کاربردی از نکات مهم در نحوه چینش بوده و هر شخصی امکان چینش وسایل در محیط داخلی را دارد. اما اشخاصی که به صورت اصولی با پایه و اساس سبک‌های طراحی داخلی آشنایی دارند، به نحوی متمایز با سایز افراد عادی این عمل را پیش خواهند برد.

طراحی دکور داخلی در واحدهای: آپارتمانی، ویلایی، سوئیت، اداری، تجاری، اداری و دفتری متفاوت بوده و باید بر اساس چارچوب خاصی مورد چینش قرار گیرد. استفاده از منابع نوری طبیعی و مصنوعی، روانشناسی رنگ‌، سلیقه مردم بومی و دسترسی به مصالح ساختمانی در کنار سلیقه و نیازمندی‌های صاحب ساختمان از مهم‌ترین موارد طراحی و چینش محیط داخلی خواهد بود. در صورتی که با این اصول آشنایی مناسبی ندارید، اقدام به هزینه‌های بی‌پایه و اساس جهت تغییر دکوراسیون ساختمان انجام ندهید و از یک متخصص در این زمینه کمک بگیرید.

آموزش دکوراسیون داخلی
آموزش دکوراسیون داخلی

دکوراتور کیست؟

 واژه لاتین “decorare” با معانی آراستن، زیباسازی و تزیین کردن بوده و شخصی که وظیفه چیدمان وسایل در محیط داخلی ساختمان را دارد با بهره‌گیری از این لغت لاتین “دکوراتور” نام گرفته است. دکوراتور باید به اصول چیدمان، رنگ‌بندی و تناسب مابین اجزای فضای داخلی کاملاً مسلط باشد تا در انتخاب رنگ و طرح مبلمان، فرش و لوازم تزئینی نظر نهایی را صادر کند. آشنایی با جزئیات هر یک از سبک‌های چیدمان دکوراسیون داخلی نیز به نحوه چینش اثاثیه کمک زیادی خواهد نمود.

انواع دکوراسیون داخلی

طراحی محیط داخلی ساختمان بر اساس نوع کاربری مسکونی، اداری، تجاری و فروشگاهی آن متفاوت است. شخص طراح باید با توجه به نیازمندی‌های کارفرما اقدام به استفاده از سبک چیدمانی خاص نماید. از مهم‌ترین سبک‌های دکور داخلی عبارت است از:

 • سبک کلاسیک
 • سبک مدرن
 • سبک نئوکلاسیک
 • سبک فرانسوی
 • سبک مدیترانه‌ای
 • سبک مینیمال
 • سبک صنعتی
 • سبک اسکاندیناوی
 • سبک سنتی غربی
 • سبک سنتی خاورمیانه
 • سبک سنتی شرق دور
 • سبک انتقالی
 • سبک بوهمیان
 • سبک روستیک
 • سبک فنگ شویی
 • سبک ساحلی
 • سبک ایران باستان

و بسیاری دیگر از سبک‌ها که به‌صورت کمتر دیده شده مورد استفاده قرار خواهند گرفت. در انتخاب هر سبک باید به نحوه معماری محیط داخلی نیز دقت نموده تا هارمونی چیدمان با فضا بیشتر شود. در ادامه به بررسی تعدادی از سبک‌های طراحی داخلی پرداخته شده و جهت آشنایی بیشتر همراه دپارتمان معماری سایت دانش و مهارت باشید.

سبک چیدمان دکوراسیون داخلی کلاسیک

چینش لوازم و اثاثیه به سبک کلاسیک نیازمند معماری داخلی ساختمان در این حالت نیز بوده و شکل ستون و گچ‌‌بری دیوار باید حالت خاصی داشته باشد. از دیگر خصوصیات این سبک استفاده از مبلمان با طرح و نقش ظریف در کنار مجسمه‌ها خواهد بود. استفاده از قانون تقارن در چیدمان تمامی لوازم ملزم بوده و در به‌کارگیری وسایل تزئینی مثل گلدان و آباژور باید از حالت جفت آن‌ها بهره برد.

رنگ قالب تمام وسایل از رنگ‌های تیره و به‌خصوص قهوه‌ای خواهد بود. علاقه‌مندان به این سبک امکان استفاده از لوازم عتیقه و آنتیک در چینش وسایل فضای داخلی را دارند. از سبک دکوراسیون کلاسیک می‌توان در واحدهای مسکونی، تجاری و اداری استفاده کرد. با توجه به اضافه شدن لوازم الکترونیکی به منزل، تغییر سبک معماری بناها و سلیقه مردم به سمت رنگ‌های متنوع شاهد کاهش انتخاب این سبک خواهید بود.

سبک چینش دکوراسیون داخلی مدرن

سبک مدرن در قرن بیستم میلادی با واژه “Modern” به معنای تازه، نوین و جدید وارد دنیا دکوراسیون شد. در سال‌های اخیر با ورود تجهیزات رایانه‌ای و الکترونیکی مختلف به محیط داخلی شاهد اختلاف نظر در بین دکوراتورها شده و آن‌ها نام “سبک مدرن معاصر” یا “پست مدرن” را برای  سبک جدید امروزی انتخاب نموده‌اند. از ویژگی‌های سبک مدرن می‌توان به استفاده از رنگ‌های خنثی جهت نمایش بهتر دیگر لوازم اشاره داشت.

از طرفی چیدمان با کمترین لوازم موجود در محیط داخلی و در عین حال اهمیت در دسترسی مناسب به وسایل از اصول این سبک است. استفاده از خطوط صاف و مستقیم، اکسسوری‌های زیبا و با رنگ شاد به‌همراه ست مبلمان با طرحی نوین و میز عسلی طرح چوب در سبک مدرن رواج خاصی دارد. از این سبک جذاب می‌توان در اتاق‌خواب، پذیرایی و آشپزخانه در منازل در کنار ادارات و مجتمع‌های تجاری جهت چیدمان خاص این بخش‌ها بهره برد.

 

دکوراسیون داخلی نئوکلاسیک

سبک نئوکلاسیک ترکیبی از دو سبک مدرن و کلاسیک است. استفاده از لوازم سبک کلاسیک با نحوه چیدمان سبک مدرن سبب ایجاد سبکی نو شده است. امکان استفاده از این سبک در طراحی داخلی منازل، ادارات و مراکز تجاری وجود دارد. استفاده از اصل تقارن و گچ‌بری دیوار سبک کلاسیک به‌همراه چیدمان ساده، خلوت و رنگ‌های خنثی از سبک مدرن سبب شده تا طراحی دکوراسیون محیط داخلی ساختمان، شمایل جالب توجه‌ای به خود گیرد.

دکوراسیون داخلی مینیمال

سبک مینیمال یا حداقلی به مانند نام این نوع از چینش بوده و لوازم منزل در حالت کم ولی موثر محیط داخلی را پر خواهند کرد. استفاده از اثاثیه ضروری به صورت صاف و خط‌کشی شده در کنار وجود فضای خالی فراوان به چشم‌نوازی چیدمان کمک زیادی کرده است. استفاده از رنگ‌های خنثی به‌عنوان پس زمینه سبب شده تا نور خورشید وارد شده به محیط داخلی اکسسوری و لوازم اصلی منزل را چند برابر زیباتر نشان دهد. استفاده از فرش ایرانی در کف خانه نیز توصیه شده است.

سبک چینش دکوراسیون داخلی ایرانی

ایران کشوری پهناور و متشکل از قومیت‌های مختلفی است. هر یک از اقوام ایرانی به‌واسطه محل زندگی، آداب، رسوم و فعالیت منطقه‌ای خود از لوازم خاصی در محیط خانه بهره خواهند برد. اما شاید اصلی‌ترین نقطه اشتراک خانه‌های ایرانی در عصر حاضر، پشتی‌های قرمز با طرح خاص خود دانست. استفاده از سماور، قوری و استکان کمر باریک شاه عباسی نیز به‌عنوان یک شاخصه لوکس و کاربردی لذت حضور در این محیط را چند برابر خواهد کرد. استفاده از سبک ایران باستان و طراحی بخش ورودی به‌ویژه طراحی درب‌های اصلی با نقوش سربازان هخامنشی نیز مورد استفاده قرار گرفته است.

چیدمان دکوراسیون داخلی ساختمان اداری

چیدمان واحدهای اداری نیز نیازمند تخصص خاص بوده و با توجه به فضای شغلی هر موسسه دولتی یا شخصی تنوع چینش متفاوتی را شاهد خواهید بود. دکوراسیون داخلی محیط‌های اداری دولتی باید شکل رسمی‌تر داشته باشد؛ اما موسسات با مالکیت شخصی امکان استفاده از چیدمان‌های شیک، لوکس و جذاب‌تر را دارند. استفاده از سبک‌های دکوراسیون داخلی مختلف باید متناسب با شغل، راحتی پرسنل در محیط کار و بازدهی بالا در جهت خدمت به ارباب رجوع تعیین شود. دفاتر اداری متشکل از میز، صندلی، قفسه و فضای انتظار مشتریان بوده و باید برای هر کدام از این قسمت‌ها به نحو احسنت تصمیم‌گیری شود.

نحوه چینش فروشگاه

مغازه، فروشگاه‌های کوچک و بزرگ نیازمند استایل خاص جهت جذب مشتریان هستند. افزایش رغبت مشتری برای ورود به داخل فروشگاه برابر با فروش و درآمدزایی بیشتر برای مالکین فروشگاه بوده و اهمیت طراحی داخلی در دو دهه اخیر بسیار بالا رفته است. فروشگاه‌های زنجیره‌ای با استفاده از یک تم طراحی خاص که هارمونی رنگی با لوگو اصلی مجموعه را داشته باشد بهره‌برداری خواهند کرد. قفسه‌بندی، رنگ و نورپردازی صحیح محصولات متناسب با نوع شغل و فعالیت مغازه یک امر خلاقانه بوده و نیازمند تجربه بالا است.

دکوراسیون داخلی منزل

با توجه به حضور مداوم در محیط منزل نیازمند نوعی طراحی داخلی خاص جهت نمایش سلیقه، سطح زندگی و علاقه‌مندی خود به دیگران خواهید بود. بسیاری از بانوان ایرانی با بهره‌مندی از سلیقه خاص خود اقدام به چیدمان وسایل در خانه نموده و به صورت فصلی مبادرت به جابجایی لوازم خواهند کرد. اما دکوراتورهای حرفه‌ای با مدنظر قرار دادن سبک معماری، متراژ محیط داخلی، شکل هندسی (مربع، مستطیل یا گرد) پذیرایی و ورودی نور طبیعی دست به طراحی اختصاصی خواهند زد.

استفاده از سبک‌های دکوراسیون داخلی با توجه به سلیقه ساکنین، تعداد نفرات، علاقه‌مندی‌ها، فرهنگ بومی منطقه، آداب و مذهب متغیر است. هر کدام از بخش‌های خانه مثل: پذیرایی، اتاق خواب و آشپزخانه نیز نیازمند طراحی جداگانه و مکمل فضای کلی منزل خواهند بود. با توجه به آپارتمانی شدن و فضای کوچک خانه‌ها بهتر است از رنگ‌های روشن جهت ایجاد حس بزرگ‌نمایی محیط داخلی خانه استفاده کنید. جهت بررسی دقیق‌تر هر کدام از بخش‌های منزل در ادامه همراه ما باشید.

دکوراسیون داخلی اتاق خواب

اتاق خواب محلی برای استراحت و ایجاد حس آرامش است. با توجه به شخصی بودن این اتاق به‌عنوان اتاق مطالعه، انجام تکالیف درسی و بازی‌های دوستانه مورد استفاده قرار می‌گرفته است. اما با گسترش فضای مجازی و کسب‌وکارهای آنلاین شاهد تبدیل اتاق خواب به محل کار بسیاری از افراد خواهیم بود. استفاده انفرادی یا اشتراکی، متراژ، وجود پنجره، کمد دیواری، سن و جنسیت افراد مصرف‌کننده در چگونگی طراحی داخلی اتاق خواب تاثیر بسیار بالایی دارد. گاهاً با تغییرات کوچک در تزیینات دیوار این اتاق شاهد بهتر شدن وضعیت چینش و نمای بصری آن خواهید بود.

چیدمان آشپزخانه

منازل در سبک معماری سنتی از دیواری جهت جداسازی کامل دو بخش پذیرایی و آشپزخانه استفاده کرده و در آن حالت نحوه چینش آشپزی چندان مهم نبود. اما با حذف دیوار جداکننده و استفاده از اپن یا باکس چوبی سبب اهمیت آموزش دکوراسیون داخلی آشپزی شده است. توجه به رنگ، طرح و مدل کابینت در کنار وجود میز غذاخوری نقش موثری در چیدمان آشپزخانه شما داشته و بهتر است با سبک طراحی انتخابی محیط داخلی کل خانه هارمونی بالایی داشته باشد.

دکور پذیرایی و نشیمن

پذیرایی به‌عنوان قلب خانه شناخته شده و محلی برای پذیرایی از مهمانان و دورهمی‌های اعضاء خانواده نیز خواهد بود. اغلب بزرگ‌ترین محیط داخلی منازل همین بخش بوده و شکل هندسی: مربع، مستطیل یا گرد آن تاثیر زیادی در نوع سبک طراحی خواهد داشت. انتخاب نقاط کانونی مثل: تلویزیون و مبلمان به‌همراه فضای ارتباطی بین پذیرایی با اتاق خواب یا آشپزی نیز در بهبود چشم‌انداز منزل نقش مهمی دارد. انجام عملی هر یک از این تصمیمات منوط به کسب علم طراحی داخلی خواهد بود.

اهمیت وجود مبلمان در دکوراسیون داخلی ساختمان مسکونی و اداره

در سال‌های نه چندان دور، مبلمان تنها در منزل افراد ثروتمند دیده شده و با تغییر سبک لوازم مصرفی در شاهد همه‌گیری انواع ست مبلمان در اکثر منازل خواهید بود. انتخاب طرح، رنگ، مدل، اندازه و حتی کوسن‌های مبل نیز در ایجاد فضای دلخواه در پذیرایی و اتاق خواب مهم است. در ساختمان‌های اداری نیز وجود انواع میز و صندلی امری ضروری بوده و بیشتر در دفاتر مدیران ارشد جهت گفتمان صمیمانه با مشتریان ویژه یا دیگر مدیران نیازمند نوع خاصی از ست مبلمان خواهید بود.

تاثیر نورپردازی در نحوه چینش لوازم

استفاده از منابع نوری طبیعی و مصنوعی شکوه و جلال خاصی به خانه داده و حتی در برخی از مواقع تاریکی حاصل از نبود هیچ منبع نوری سبب ایجاد آرامش بیشتر خواهد شد. تعبیه پنجره یا دریچه‌ در ابعاد مختلف سبب ورود نور خورشید در ساعات روز شده و با بهره‌مندی از منابع نوری مصنوعی مثل: انواع لامپ، آباژور، هالوژن و حتی ریسه‌های نورانی امکان تامین نور در ساعت شبانه‌روز وجود خواهد داشت.

 در قدیم از شیشه رنگی نصب شده بر روی درب و پنجره به‌دنبال ایجاد فضای نورانی خاص بودند. اما امروزه تنها با به‌کارگیری لامپ‌ و ریسه رنگی امکان تولید نور به رنگ دلخواه وجود داشته و می‌توان از آن در جهت تکمیل اجرای یک سبک خاص دکوراسیون داخلی بهره برد. میزان و شدت نورپردازی  نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هر دو حالت: نور کم یا زیاد موجب حساسیت چشم خواهد شد. تکنیک‌های نورپردازی متفاوت بوده و با طی دوره‌های خاص طراحی داخلی به آن مسلط خواهید شد.

دوره دکوراسیون داخلی

تاثیر نورپردازی در نحوه چینش لوازم

استفاده از منابع نوری طبیعی و مصنوعی شکوه و جلال خاصی به خانه داده و حتی در برخی از مواقع تاریکی حاصل از نبود هیچ منبع نوری سبب ایجاد آرامش بیشتر خواهد شد. تعبیه پنجره یا دریچه‌ در ابعاد مختلف سبب ورود نور خورشید در ساعات روز شده و با بهره‌مندی از منابع نوری مصنوعی مثل: انواع لامپ، آباژور، هالوژن و حتی ریسه‌های نورانی امکان تامین نور در ساعت شبانه‌روز وجود خواهد داشت.

 در قدیم از شیشه رنگی نصب شده بر روی درب و پنجره به‌دنبال ایجاد فضای نورانی خاص بودند. اما امروزه تنها با به‌کارگیری لامپ‌ و ریسه رنگی امکان تولید نور به رنگ دلخواه وجود داشته و می‌توان از آن در جهت تکمیل اجرای یک سبک خاص دکوراسیون داخلی بهره برد. میزان و شدت نورپردازی  نیز از اهمیت بالایی برخوردار بوده و هر دو حالت: نور کم یا زیاد موجب حساسیت چشم خواهد شد. تکنیک‌های نورپردازی متفاوت بوده و با طی دوره‌های خاص طراحی داخلی به آن مسلط خواهید شد.

معماری چیست؟ مهندس معمار به چه کسی گفته میشود؟

در توضیح کامل کلمه معماری در دو حالت یک علم مهندسی شده یا یک رشته هنری اختلاف نظر وجود داشته و برای بیان جامع آن باید از ترکیبی از دو مقوله علم و هنر استفاده کرد. “جان راسکین” در کتاب خود معماری را چنین تعریف نموده است: “معماری هنر افراشتن و آراستن بنا توسط انسان است”. تعریفی ساده و پر مفهوم که به ساده‌ترین حالت ممکن این علم هنری را معنا نموده است.

معمار مشهور روم باستان “ویترو یوس” از “زیبایی، استحکام و سودمندی” به‌عنوان سه ضلع اصلی مثلث معماری نام برده و یک ساختمان جامع تنها با در کنار هم قرار گرفتن این سه رکن شکل خواهد گرفت. در سال‌های اخیر با پیشرفت فناوری و ورود علوم کامپیوتری به این رشته علمی هنری سبب شده تا میزان آزمون و خطاهای عملی کاسته شود و امکان ایجاد طرح‌های خاص به‌وجود آید. به شخصی که به‌ضورت آکادمیک، علمی و عملی توانایی طراحی و اجرا پروژه ساختمانی را داشته باشد نیز معمار یا Architect  گویند.

تفاوت مهندس معمار و نقشه کش

معمار باید پس از طی مراحل آموزش علمی و عملی در امتحانات نظام مهندسی شرکت کرده تا به‌عنوان مهندس معمار شناخته شود. در کشور ایران شخص مهندس معمار وظیفه هدایت، طراحی و همچنین مسئولیت کلی تمام فرآیند ساخت یک سازه خواهد بود. اما نقشه کش ساختمان نیازمند تحصیلات آکادمیک نبوده؛ اما باید توانایی یا مهارت در انجام فعالیت نقشه‌کشی در برنامه‌های رایانه‌ای طراحی و نقشه‌کشی (CADD)  را داشته باشد. در برخی از پروژه‌ها خود مهندس معمار عمل نقشه‌کشی را نیز انجام خواهد داد.

انواع معماری

معماری فضای خارجی بنا و محیط داخلی ساختمان نیز از جمله وظایف اصلی معمار بوده و باید در انجام هر چه بهتر آن‌ها نهایت تلاش خود را نماید. معماری به‌عنوان یک سرشاخه از علم و هنر بوده و دارای زیرمجموعه‌های زیادی بوده و در لیست زیر تعدادی از آن‌ها را برای آشنای بیشتر شما با این حوزه نام برده‌ایم:

 • معماری
 • سازه و مدیریت پروژه
 • مهندسی ساختاری
 • سیستم‌های مکانیکی مثل سیستم‌های HVAC
 • مهندسی پیشرفته‌ی مصالح
 • مرمت بنا
 • نمای ساختمان
 • تحلیل انرژی
 • توسعه‌ی پایدار
 • نورپردازی
 • آکوستیک
 • ابزارهای دیجیتالی پیشرفته

توانمندی مورد نیاز مهندس معمار

 • تحلیل، طراحی و تغییر نقشه
 • ساخت نمونه اولیه از سازه و آزمایش کیفیتی آن
 • رفع مشکلات ناشی از نواقص نقشه و نمونه‌های ساخته شده
 • ضمانت ایمنی، کارکرد و اطمینان به نقشه و سازه‌های آزمایشی
 • سرپرستی گروه سازنده ساختمان و هدایت درست کارکرد آن‌ها
 • ارائه توضیحات لازم به عوامل اجرای ساخت و ساز
 • طراحی و عملی کردن نقشه بر اساس قوانین شهرسازی
 • ارائه گزارش کار به کارفرما
 • مشاوره به مشتریان جهت ساخت پروژه‌های جدید ساختمانی

نرم افزارهای کامپیوتری معماری

با پیشرفت فناوری شاهد ورود نرم‌افزارهای رایانه‌ای به حوزه معماری جهت ترسیم فضای خارجی و محیط داخلی ساختمان هستید. هر کدام از نرم‌افزارهای کامپیوتری برای انجام قسمت خاصی از طراحی و نمایش معماری سازه مورد استفاده بوده و در ادامه با لیستی از بهترین و پرکاربردترین برنامه‌های معماری همراه شما خواهیم بود:

 • Autodesk Revit
 • Autodesk 3ds Max
 • AutoCAD
 • Photoshop
 • CorelDraw
 • Tekla Structures
 • Corona
 • Autodesk Architectural Desktop
 • Sketch up
 • V‌Ray
 • Archi CAD
 • Chief Architect
 • Rhino3D
دوره دکوراسیون داخلی

هدف دپارتمان معماری مجموعه دانش و مهارت

دهکده جهانی با سابقه طولانی در آموزش تخصصی طراحی دکوراسیون داخلی همواره سعی در رعایت اصول اساسی مهارت آموزی و ارائه کیفیت خاص در سرویس آموزش نموده است. محتوا به‌روز و منطبق بر نیاز بازار کار، اساتید کارآزموده و فضای مناسب آموزشی نیاز اولیه آموزش است. بر اساس آخرین مصوبه هیئت علمی دپارتمان معماری، قالب ارائه این دوره محبوب به‌صورت 3 ترم آموزشی در نظر گرفته شده است.

خروجی هر ترم منجر به یادگیری یک مهارت و کسب شغل خواهد بود. هنرجویانی که تمامی دوره‌های آموزشی در نظر گرفته شده را با موفقیت پشت سر گذارند؛ به‌صورت کاملاً حرفه‌ای آماده ورود به بازار کار دکوراسیون داخلی خواهد شد. دهکده جهانی به منظور تطابق با استانداردهای بین المللی ضمن استفاده از آخرین نسخه  نرم‌افزارهای معماری، محتوای علمی و مهارتی خود را با دانشگاه بین المللی نورث وست نیز هماهنگ نموده است. شرکت‌کنندگان در پایان حضور در دوره‌های معماری و دکوراسیون داخلی در نظر گرفته شده؛ موفق به گواهینامه بین‌المللی از این دانشگاه خواهند شد.

دوره های آموزشی دکوراسیون داخلی و معماری دانش و مهارت

دیگر مجموعه‌های آموزشی با استفاده از متد شبیه به مجموعه دهکده جهانی عمل کرده؛ اما تفاوت در کیفیت ارائه اطلاعات و نداشتن کارگاه عملی برای آشنایی بیشتر هنرجویان خواهد بود. دوره‌های آموزشی دکوراسیون داخلی مجموعه دانش و مهارت در سه بخش: مقدماتی، متوسطه و پیشرفته بوده و هنرجویان با حضور در هر یک از این دوره‌ها توانایی ورود به بازار کار را خواهند داشت. همچنین هنرجویان امکان حضور جداگانه در هر یک از زیرشاخه‌های هر دوره‌ اصلی را نیز خواهند داشت.

 هنرجویان برای کسب اطلاعات دوره‌های دوم و سوم دانش و مهارت نیازمند پیش‌دوره‌های مقدماتی و متوسطه خواهند بود. همچنین از مهم‌ترین مزایا دهکده جهانی دانش و مهارت حضور فعال هنرجویان در محیط کارگاه و آشنایی عملی با ابزار آلات معماری در کنار کار با آخرین نسخه از نرم‌افزارهای معماری خواهد بود. امکان دریافت وام به مبلغ 50 میلیون تومان به صورت قرض‌الحسنه نیز امتیازی ارزشمند برای شرکت‌کنندگان خواهد بود. در ادامه به بررسی تخصصی هر یک از دوره‌های معماری دانش و مهارت خواهیم پرداخت و جهت آشنایی بیشتر با هر دوره همراه ما باشید.

طراحی دکوراسیون داخلی Junior (سطح اول)

طراحی دکوراسیون داخلی سطح مقدماتی با نام Junior شناخته شده و هنرجو باید طی 183 ساعت (حدود 4 ماه) در کلاس‌های آموزشی در زیرشاخه‌های زیر مورد تعلیم قرار گیرد:

 • هنر معماری
 • نقشه کشی و نقشه خوانی و برداشت فضا (رولوه)
 • اسکیس و راندو
 • مواد و مصالح
 • متره و برآورد
 • اتوکد دو بعدی

هنرجویان امکان شرکت در تمامی کلاس‌های دوره جونیور یا حضور در کلاس آموزشی مدنظر خود به‌صورت جداگانه را خواهند داشت. همچنین شرکت‌کنندگان پس از با موفقیت گذراندن آخرین کلاس اتوکد دو بعدی، مهارت لازم برای حضور در شغل نقشه‌کش دکوراسیون داخلی را به‌دست خواهند آورد. دانش آموختگان پس از طی مراحل آموزشی موفق به دریافت گواهینامه بین‌المللی از دانشگاه نورث وست نیز خواهند شد.

هنر معماری

هنرجویان در بخش ابتدایی آموزش نیازمند تعاریف خاص از مفاهیم اولیه معماری خواهند بود. در این دوره با مفاهیم معماری آشنا شده و پاسخ مناسبی برای سوال “معماری چیست؟” داده خواهد شد. این کلاس آموزشی به مدت 18 ساعت حضوری بوده و از سرفصل‌های دوره هنر معماری می‌توان به موارد زیر اشاره داشت:

 1. فهم معماری و مبانی هنرهای تجسمی
 2. شکل، ترکیب و بافت
 3. تناسب، تعادل، تباین، حرکت و ریتم
 4. مفهوم رنگ
 5. فیزیک رنگ
 6. شاخصه های اصلی رنگ
 7. دسته بندی رنگ ها
 8. کنتراست رنگ
 9. هماهنگی و روانشناسی رنگ ها

نقشه کشی و نقشه خوانی و برداشت فضا (رولوه)

نقشه کشی، نقشه خوانی و برداشت در دنیا معماری به نام رولوه شناخته شده و از مهم‌ترین بخش‌ها در شناخت و اندازه‌گیری فضای داخلی (عمل برداشت) ساختمان است. هنرجو باید پس از برداشت فضا، اطلاعات موجود را با جزئیات صحیح معماری بر روی کاغذ پیاده‌سازی نماید (عمل نقشه‌کشی). با استفاده از اطلاعات موجود در نقشه و انجام عمل نقشه‌خوانی امکان تصویرسازی فضای داخلی ترسیم شده را خواهید داشت. این دوره به‌صورت 45 ساعت حضوری بوده و شامل سرفصل‌های زیر است:

 1. شناخت وسایل و ابزار نقشه کشی، ترسیم سطوح و احجام هندسی
 2. چگونگی تشکیل تصاویر، اصول ترسیم سه نما، برش اجسام و رسم تصاویر موازی
 3. چگونگی ترسیم پلان ساختمان های آجری و انواع نقشه های ساختمانی
 4. چگونگی برداشت و ترسیم پلان ساختمان های موجود (رولوه)

اسکیس و راندو

یک طراح داخلی با استفاده از اطلاعات رولوه امکان ایجاد طرحی دارای پرسپکتیو را داشته و آن را اسکیس گویند. انجام این عمل به‌شکل دستی بوده و هنر طراحی با قلم معمار را نشان خواهد داد. هر چند با اضافه شدن برنامه‌های رایانه‌ای مختلف استفاده از این روش کم شده ولی از دروس پایه‌ای دکوراسیون داخلی به‌شمار خواهد رفت. راندو به بخش رنگ‌آمیزی صحیح طراحی‌های ایجاد شده مربوط خواهد بود. دوره اسکیس و راندو از 24 ساعت کلاس حضوری تشکیل شده و عناوین زیر تدریس خواهد شد:

 1. معرفی درس، واژگان مربوطه و ابزارها
 2. آشنایی با انواع خط معماری، انواع هاشور و بافت
 3. آشنایی با پرسپکتیو یک نقطه ای و دونقطه ای
 4. آشنایی با پرسپکتیو داخلی (از قسمت های مختلف)
 5. آشنایی با تکنیک مداد و مدادرنگی
 6. آشنایی با تکنیک ماژیک در پرزانته ی معماری و راندوی طبیعت
 7. آشنایی با تکنیک آبرنگ
 8. آشنایی با راندوی آسمان و زمین
 9. مبانی سایه زنی در حجم
 10. یادگیری اسکیس دست آزاد و کروکی
 11. طراحی سریع و ساده و گویا از آنچه در ذهن دارید

مواد و مصالح

معمار جهت اجرای پروژه خود نیازمند آشنایی با متریال موجود در بازار کار بوده و در این بخش از دوره جونیور شاهد معرفی مزایا و معایب مصالح ساختمانی مصرفی خواهید بود. این دوره از آموزش در بخش عملی بسیار حائز اهمیت بوده و هنرجو باید بحث آشنایی با مواد و مصالح ساختمانی را جدی بگیرد. کلاس مواد و مصالح 21 ساعت حضوری بوده و سرفصل‌های زیر آموزش داده خواهد شد:

 1. خواص و ویژگی‌های فنی مصالح
 2. مصالح و محیط زیست
 3. انواع مصالح ساختمانی

متره و برآورد

هنرجو پس از یادگیری مبانی اولیه، انجام نقشه‌کشی، طراحی بر روی کاغذ و آشنایی با مصالح ساختمانی نیازمند برآورد هزینه ساخت‌وساز به ازای هر متر مربع خواهد بود. هنرجو با یادگیری فرمول‌های خاص توانایی محاسبه هزینه تمام شده ایجاد بنای طراحی شده را خواهد داشت. کلاس متره و برآورد از 21 ساعت آموزشی در 4 تیتر اصلی زیر به صورت حضوری تشکیل شده است:

 1. متره و برآورد
 2. آشنایی با سرفصل های کارهای ساختمانی و واحدهای اندازه گیری
 3. حمل مصالح و تجهیز کارگاه و ضرایب مورد استفاده در برآورد
 4. کار عملی یا پروژه

اتوکد دو بعدی

با استفاده از برنامه اتوکد دو بعدی امکان ایجاد یک نقشه معماری رایانه‌ای را خواهید داشت. لازمه حضور در این کلاس، آشنایی با تمامی مفاهیم کلاس‌های قبلی به شکل کاملاً درست بوده و با استفاده از اطلاعات قبلی به‌راحتی امکان ترسیم یک نقشه دو بعدی در برنامه AutoCAD را خواهید داشت. هنرجو پس از 54 ساعت کلاس آموزش در کارگاه مجموعه دهکده جهانی دانش و مهارت، توانایی لازم برای کسب عنوان شغلی: نقشه کشی دکوراسیون داخلی را خواهد داشت. سر فصل‌های کلاس اتوکد دو بعدی عبارت است از:

 1. توانایی وارد کردن مختصات نقاط به روش های مختلف و شناخت زاویه ها در (AutoCAD) دوبعدی
 2. توانایی اجرای دستورهای تغییر دید و کنترل صفحه نمایش
 3. توانایی ترسیم انواع نقشه های ساختمانی با استفاده از دستورهای ترسیمی، کمک ترسیمی و ویرایشی
 4. توانایی استخراج اطلاعات نقشه و گزارش گیری
 5. توانایی ایجاد و احضار بلوک ، ترسیم و ویرایش هاشور در نقشه ها
 6. توانایی اضافه کردن متن و اندازه گذاری نقشه ها

طراحی دکوراسیون داخلی Major  (سطح دوم)

هنرجویان مشتاق به یادگیری بیشتر دروس معماری و دکوراسیون داخلی پس از گذراندن دوره Junior قادر به شرکت در کلاس‌های Major خواهند بود. طول دوره تمامی کلاس‌های آموزشی این دوره 142 ساعت (حدود 4 ماه) بوده و شرکت‌کنندگان توانایی حضور جداگانه در هر یک از سرفصل‌های اصلی دوره Major که در لیست زیر مشخص شده است نیز خواهند بود:

 • سبک شناسی
 • اصول چیدمان مسکونی
 • اصول چیدمان اداری و تجاری
 • اسکچاپ – لومیون و نورپردازی

هر کدام از هنرجویان بعد از کسب نمرات قبولی از سوی دانشگاه نورث وست مدرک بین‌المللی و دو زبانه دوره‌های آموزشی فوق را کسب خواهند نمود.

سبک شناسی

در دوره سبک شناسی؛ قوانین، ویژگی، محل استفاده و اصول رنگی صحیح سبک‌های مختلف چیدمان لوازم در محیط داخلی به هنرجویان آموزش داده خواهد شد. در طول 21 ساعته این دوره با سرفصل های زیر آشنا خواهید شد:

 1. سبک‌های تاریخی و هنری
 2. سبک‌‌های ملل
 3. سبک‌های تاریخی و هنری
 4. سبک‌‌‌های تاریخی – هنری – فناورانه

اصول چیدمان مسکونی

سبک‌های دکوراسیون داخلی معرفی شده در دوره سبک شناسی را با استناد به اطلاعات منازل به صورت جزئی‌تر مورد بررسی قرار خواهد گرفت. هنرآموز در طول 21 ساعت کلاس آموزشی این دوره با نحوه چیدمان از انواع: مبلمان، اکسسوری، پرده و دیگر اثاثیه منزل را به شکل خاص هر سبک آشنا خواهد شد. همچنین مدرس کاربلد مجموعه دهکده دانش و مهارت سرفصل‌های آموزشی زیر را در دوره اصول چیدمان مسکونی تدریس خواهد کرد:

 1. فضای ورودی
 2. فضای غذاخوری
 3. روابط فضایی خانه به همراه دیاگرام خانه
 4. فضای نشیمن
 5. ابعاد و اندازه ها در محدوده فعالیت
 6. چیدمان فضای غذاخوری
 7. آشپزخانه
 8. الزامات و توصیه های عمومی
 9. ابعاد لازم برای کار
 10. ضوابط چیدمان
 11. مثلث کار آشپزخانه
 12. تنظیم فاصله اجزا و عناصر
 13. ضوابط و استانداردهای آشپزخانه
 14. سرویس بهداشتی و حمام
 15. امکانات مورد نیاز سرویس بهداشتی براساس نوع واحد مسکونی
 16. ملاحظات طراحی سرویس های بهداشتی و حمام
 17. ابعاد لازم در محدوده توالت ایرانی
 18. ابعاد و اندازه های لازم در محدوده حمام
 19. ضوابط اندازه گذاری سرویس بهداشتی
 20. فعالیت اصلی در فضای نشیمن
 21. فعالیت فرعی در فضای نشیمن
 22. فعالیت تفریحی فضای نشیمن
 23. تجهیزات اتاق نشیمن و ابعاد آنها
 24. ملاحظات طراحی فضای نشیمن
 25. انواع چیدمان مناسب برای نشیمن
 26. اتاق خواب
 27. تعریف اتاق خواب
 28. انواع اتاق خواب
 29. توصیه های طراحی اتاق خواب
 30. وسایل و تجهیزات برای انواع اتاق خواب
 31. ضوابط چیدمان اتاق خواب
 32. تنظیم فاصله بین اجزا اتاق خواب

اصول چیدمان اداری و تجاری

تمامی اصول و قواعد مطرح شده در هر سبک چینش لوازم در واحد مسکونی در ساختمان اداری و تجاری به شکلی اختصاصی بیان خواهد شد. طی 21 ساعت آموزشی نحوه چیدمان فروشگاه، ادارات، موسسات شخصی و دولتی را به هنرجو بر اساس تیرهای زیر تدریس خواهد شد:

 1. انواع طراحی فضای اداری
 2. کانسپت معماری ساختمان اداری
 3. طراحی نمای ساختمان اداری
 4. اصول معماری فضای اداری
 5. روانشناسی معماری فضای اداری
 6. فضای اداری باز
 7. طراحی معماری فضای اداری مدرن
 8. نکاتی در زمینه طراحی پلان اداری
 9. اهمیت و هدف از استراتژی چیدمان
 10. تعریف چیدمان فروشگاهی
 11. اصول مکان یابی فروشگاهی
 12. انواع چیدمان فروشگاه
 13. انواع کالا و اهمیت سهولت دسترسی مشتری به کالا
 14. عوامل موفقیت در عرضه یا نمایش کالا
 15. اصول چیدمان قفسه ها

اسکچاپ – لومیون و نورپردازی

اسکچاپ یک برنامه مدل‌سازی پایه بوده و هنرجو از آن برای طراحی ساختمان‌های با پیچیدگی و جزئیات کم استفاده خواهد کرد. شرکت‌کنندگان در این دوره علاوه بر طراحی طراحی، آشنایی با مفاهیم سه بعدی و شبیه‌سازی صحنه واقعی در دنیا سه بعدی نرم‌افزار اسکچاپ را آموزش خواهد دید. در بخش نورپردازی نیز اطلاعات مهمی در خصوص اصول نورپردازی، قوانین نورپردازی سبک‌های طراحی داخلی و انواع منابع نوری در اختیار هنرجو قرار خواهد گرفت.

نرم‌افزار لومیون برنامه‌ای قوی جهت گرفتن خروجی نهایی (رندر کردن) به صورت عکس یا انیمیشن در حوزه معماری بوده و آشنایی با این نرم‌افزار پرکاربرد از اهمیت فراوانی برخوردار است. هنرآموزان طی 81 ساعت با این 3 بخش اساسی در دنیای معماری بر اساس سرفصل‌های زیر آشنا خواهند شد:

SketchUp

 1. ایجاد فایل جدید و تعیین واحد
 2. شخصی سازی محیط کاربری
 3. مکان یابی دوربین و نمای پرسپکتیو
 4. تعریف صفحه ، خط و حجم
 5. مقایسه اسکچاپ و سایر نرم افزار ها
 6. ترسیم اشکال هندسی
 7. تعریف خط و ترسیم خطوط توسط ابزار LINE
 8. کار با ابزار PUSH/PULL
 9. پاک کردن
 10. کار با ابزار offset
 11. ابزار Follow Me و نحوه کار با آن
 12. ویرایش اشکال هندسی
 13. نحوه ایجاد تغییر در LINE
 14. روش های انتخاب
 15. جا به جایی اشیا
 16. دوران دادن به اشیا
 17. تغییر مقیاس
 18. استفاده از ابزار Tape Measure
 19. استفاده از ابزار های نوشتاری
 20. اندازه گذاری
 21. گروپ کردن اشیا
 22. ایجاد کامپوننت جدید
 23. وارد کردن آبجکت ها
 24. استفاده از کامپوننت های پویا
 25. کار با لایه ها
 26. وارد کردن پلان
 27. استفاده کاربردی از outlier و entity info
 28. پنهان کردن گروپ ها و کامپوننت ها
 29. ترسیم احجام ساده
 30. ترسیم پله
 31. ترسیم کابینت
 32. ترسیم از پلان
 33. پلاگین های کاربردی و نحوه استفاده از آنها

معرفی Lumion

 

 1. شناخت نرم افزار و آشنایی با محیط
 2. نحوه شبیه سازی توپوگرافی و شرایط آب و هوایی براساس اقلیم و لوکیشن پروژه
 3. نحوه وارد کردن مدل سه بعدی از نرم افزارهای رایج مدلینگ
 4. ایجاد تغییر در مدل
 5. متریال دهی و تنظیمات تخصصی متریال ها
 6. نحوه ساخت متریال
 7. بکارگیری نرم افزار Crazy Bump در ساخت متریال خاص
 8. ساخت متریال PBR
 9. سینک نرم افزار لومیون با نرم افزار اسکچاپ به صورت Realtime
 10. آشنایی با Object های آماده نرم افزار
 11. نحوه کنترل آبجکت های نرم افزار
 12. ساخت یک صحنه از صفر تا صد
 13. آشنایی با نورپردازی تخصصی
 14. تنظیمات مناسب رندر ایستا تک فریم‌ رندر گیری
 15. نحوه ایجاد سناریو
 16. تنظیمات رندر پویا انیمیشن و گرفتن انیمیشن
 17. افکت Photo Matching و کاربرد آن
 18. امکانات اضافه و جدید لومیون 11
 19. خروجی واقعیت مجازی VR
 20. مقدمات ساخت پروژه ی واقعیت مجازی

طراحی دکوراسیون داخلی Senior (سطح سوم)

دوره پیشرفته طراحی دکوراسیون داخلی دهکده دانش و مهارت به نام Senior است. افراد علاقه‌مند به یادگیری حرفه‌ای نرم‌افزارهای به‌روز دنیای معماری نظیر: تری دی مکس، کرونا و فتوشاپ امکان نام‌نویسی در این دوره آموزشی را خواهند داشت. لازم به یادآوری است که تنها در صورت حضور موفقیت آمیز در دوره‌های Junior و Major امکان ثبت‌نام در سطح Senior را خواهید داشت. در پایان کلاس‌ها از تمامی هنرجویان پروژه‌ای بر اساس تمامی دروس پاس شده سه دوره‌ Junior، Major و Senior دریافت خواهد شد.

 اعطاء گواهینامه بین‌المللی دو زبانه از سوی دانشگاه نورث وست و مجموعه دهکده جهانی دانش و مهارت به تمامی دانش‌آموختگان نیز وجود دارد. همچنین افراد شرکت‌کننده امکان دریافت وام کمک به اشتغال به مبلغ 50 میلیون تومان با سود 4 درصد را خواهند داشت. مدت زمان 142 ساعت (حدود 4 ماه) طول 3 کلاس آموزشی بوده و امکان حضور جداگانه در آن‌ها نیز میسر خواهد بود. 

معماری و دکوراسیون داخلی

لیست کلاس‌های آموزشی دوره Senior عبارت است از:

 • تردی مکس (3ds max)و کرونا (Corona)
 • پست پروداکشن (فتوشاپ در معماری)
 • پایان نامه سطح آخر معماری

تردی مکس  (3ds max)و کرونا (Corona)

تری دی مکس یک نرم‌افزار مدل‌سازی سه بعدی، پیشرفته و دارای جزئیات زیاد بوده و زمانی که طراح نیازمند دقت بالایی باشد از این برنامه کاربردی و مشهور کمک خواهد گرفت. دقت در ایجاد جزئیات تری دی مکس به حدی بالا بوده که از آن در طراحی بازی‌های رایانه‌ای نیز استفاده شده است. از طرفی برنامه کرونا نیز یک موتور خروجی نهایی گرفتن (رندر گرفتن) در قالب عکس بوده و در چند سال گذشته توانسته جای خود را در میان برترین نرم‌افزارهای کاربردی حوزه معماری به‌دست آورد.

با استفاده از این دو نرم‌افزار شاهد ایجاد طرحی کم‌نظیر از پروژه طراحی شده خواهید بود. همچنین امکان درج جزئیاتی مثل متریال هر بخش را خواهید داشت. این دوره آموزش کار با نرم‌افزار تری دی مکس و کرونا در طی 100 ساعت و در قالب سرفصل‌های زیر مورد تدریس قرار خواهد گرفت:

 1. مدلسازی پایه
 2. مدلسازی پیشرفته
 3. تبدیل شکل های دو بعدی به سه بعدی
 4. مرور کلی از رابط کاربری کرونا و روند کاری عمومی آن
 5. نورپردازی و Global Illumination
 6. متریال و مپ های Corona و متریال های PBR
 7. دوربین Corona
 8. تنظیمات رندر Corona
 9. پراکسی، اسکتر و مبدل Corona
 10. توضیح تئوری نورپردازی و درک
 11. رفتار نور در محیط
 12. نورپردازی فضاهای معماری خارجی (Exterior)و داخلی (Interior) و کار با نورها
 13. جلسه کارگاه بصورتی که هنرجو بتواند یک پروژه را از اول تا آخر (نورپردازی، متریال، رندرینگ) همزمان با هم ببیند

پست پروداکشن (فتوشاپ در معماری)

هنرجو با مفهوم رندر یا خروجی نهایی گرفتن به صورت تصاویر را در بخش‌های قبلی آموخته است. گرفتن خروجی از نرم‌افزارهای مثل: کرونا و لومیون عمل پروسس گفته شده و ایجاد تغییرات در جهت واقعی‌سازی تصاویر شبیه‌سازی شده را پست پروسس گویند. بهترین نرم‌افزار تغییر عکس در جهان، برنامه فتوشاپ بوده و هنرجو طی 30 ساعت کلاس آموزشی با محیط این نرم‌افزار در جهت اصلاحات رنگی، تغییر متریال و تغییر جزئیات صحنه آشنا خواهد شد. سرفصل آموزشی این دوره عبارت است از:

 1. آشنایی با محیط کار در فتوشاپ
 2. تسلط به محیط زوم‌ آوردن عکس‌ شناخت پسوندها و موارد دیگر
 3. انتخاب یک موضوع بسته به اختلاف رنگ، معرفی ابزار انتخابگر
 4. آشنایی با ابزار marquee tool
 5. معرفی ابزار crop tool، شناخت ابعاد و انتخاب قاب و کادر
 6. شناخت کادر و قاب تصاویر و شناخت ویژگی های نیروهای بصری
 7. تصویرسازی با تکنیک جابجایی رنگ، ساخت یک بافت، طراحی کاغذ دیواری
 8. ایجاد پترن و بافت یا کاربرد معماری
 9. معرفی و بکارگیری اشکال کاربردی در پوستر، معرفی ویژگی های فونت
 10. تکنیک های کاربرد فونت
 11. ساخت و ارائه مقطع
 12. تبدیل یک تصویر خام به یک تصویر همراه با مبلمان
 13. ساخت و ارائه تصاویر خارجی ساختمان و پارانوما
 14. تبدیل یک تصویر خام به یک تصویر همراه با آسمان و بافت مصالح
 15. تکنیک های فتومونتاژ
 16. پرزانته پلان
 17. معرفی ابزارهای تکمیلی نور و سایه و تکسچر
 18. فتومونتاژ در معماری داخلی
 19. تکنیک های بهینه سازی تصویر
 20. ارائه اصول ترکیب بندی و شیت بندی
 21. کمپوزیسیون و ترکیب بندی

پایان نامه سطح آخر معماری

تمامی هنرجویان باید با استفاده از تمام اطلاعات ارائه شده در دوره‌هایJunior ،Major  و Senior اقدام به ایجاد یک پروژه در حوزه دکوراسیون داخلی و معماری نمایند. بهره‌مندی از اساتید راهنما در جهت پیشبرد دقیق‌تر طراحی‌ها نیز ویژگی خاص این دوره است. مدت زمان تشکیل کلاس‌ برای این دوره 12 ساعت در نظر گرفته شده است.

مزیت حضور در دوره های آموزشی دکوراسیون داخلی و معماری دانش و مهارت

 • افزایش اطلاعات علمی و عملی در حوزه دکوراسیون داخلی و معماری
 • فعالیت در عنوان شغلی نقشه‌کش ساختمان با تسلط بر دوره دکوراسیون داخلی مقدماتی (Junior)
 • آشنایی کامل با انواع سبک‌های دکوراسیون داخلی
 • طراحی اختصاصی سبک در محیط داخلی منازل، اداره و فروشگاه‌
 • اهمیت نورپردازی در نمایش لوازم محیط داخلی
 • طراحی بر روی کاغذ
 • طراحی پروژه در نرم‌افزار رایانه‌ای به صورت دو بعدی و سه بعدی
 • گرفتن خروجی نهایی به شکل عکس
 • ویرایش عکس جهت متعادل‌سازی و نزدیکی به حالت واقعی با بهره‌مندی از نرم‌افزار ویرایش تصاویر
 • استفاده از نرم‌افزارهای به‌روز رایانه‌ای حوزه معماری و طراحی دکوراسیون داخلی
 • استفاده از کارگاه عملی و سایت رایانه جهت آشنایی بیشتر با حوزه معماری و دکوراسیون داخلی
 • دریافت گواهینامه بین‌المللی از دانشگاه نورث وست
 • دریافت وام 50 میلیون تومانی با سود 4 درصد

چگونگی دریافت وام 50 میلیونی

طبق قرارداد مابین دهکده جهانی دانش و مهارت و بانک مهر امکان دریافت وام 50 میلیون تومانی به صورت قرض‌الحسنه برای شرکت‌کنندگان در این دوره‌ها به‌وجود آمده است. هر یک از هنرجویان پس از ثبت‌نام در دوره‌های مختلف آموزشی دانش و مهارت امکان استفاده از کالا کارت 50 میلیون تومانی را خواهند داشت. جهت کسب اطلاعات بیشتر در زمان ثبت‌نام دوره‌ها مدارک لازم و جزئیات بیشتر را از واحدهای مربوطه کسب نمایید.

دهکده جهانی به منظور تطابق با استاندارد های بین المللی ضمن استفاده از آخرین ویرایش نرم‌افزار های معماری ، محتوی علمی و مهارتی خود را با دانشگاه بین المللی نورث وست نیز هماهنگ می نماید و به شرکت کنندگان گواهینامه این دانشگاه را نیز ارائه می نماید.

نمونه کار دانشپذیران

برنامه دوره های دپارتمان معماری

4 دیدگاه

به گفتگوی ما بپیوندید و دیدگاه خود را با ما در میان بگذارید.

 • سلام وقت بخیر
  ببخشید شرایط اقساطی برای نحوه پرداخت شهریه دکوراسیون داخلی و معماری وجود داره ؟

  • سلام و وقت شما بخیر
   بله، میتونید با مرکز مجری خودتون تماس بگیرید و از نحوه پرداخت اقساطی مطلع بشید.

دیدگاهتان را بنویسید